AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTİMİ
400 TL

ADANA AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTİMİ

Adana Akıl ve Zekâ oyunları Sertifika Programında; akıl yürüterek hızlı düşünme ve yaratıcılık becerilerini kullanarak çocukların öğrenme becerilerini geliştirmektir. Çocukların evrensel dili oyundur. Çocuklar oyun aracılığı ile kendilerini ve dünyayı keşfetmeyi öğrenirler. Oyun çocuğun yaşamsal deneyimler kazanabildiği etkin bir öğrenme aracıdır. Oyun sadece fiziksel dünyayı algılamada değil, mantıksal bilginin oluşmasında da doğal bir kaynaktır. Birey seçeceği ve uygulayacağı oyun, yöntem ve teknikleri konusunda yeterli bilgi ve beceriye sahip olursa çocuklar için önemli ve etkili öğrenme fırsatı yaratarak gelişimlerine katkı sağlayabilecektir. Tüm bu gereklilikler ve bireylerin ilgi ve ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak Akıl ve Zekâ Oyunları Öğreticiliği kurs programı hazırlanmıştır. 

Adana Akıl ve Zekâ Oyunları Eğitmenliğinin amacı; Eğitmenlerin Zekâ Oyunları Eğitici Eğitimi alarak öğrencilerinde, anne ve babalar ise çocuklarında daha kalıcı ve etkili öğrenmeyi sağlayabilirler. Çünkü Akıl ve zekâ oyunlarında işlenen dersler tamamen uygulamalı olduğu için öğrenci pasif durumdan aktif duruma geçmekte ve çocukların öğrenme düzeylerinde belirgin artışlar gözlemlenmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına girmiş olan akıl ve zekâ oyunları eğitimi özel ya da devlet okullarında görev yapmakta olan öğretmenler ve eğiticiler için büyük önem arz etmektedir. 

Adana Akıl ve Zeka oyunları eğitmenlik eğitimini Alper Eğitim Kurumlarından online olarak alma imkanına sahipsiniz. Bu eğitimin sonunda devlet üniversitesi onaylı E-devlette görünecek barkodlu belge sahibi olacaksınız. 

Akıl ve Zekâ Oyunları Eğitim İçeriğinde İse; 

  1. Akıl ve Zekâ Oyunlarının Tarihçesi
  2. Zekâ Oyunlarının Eğitimdeki Önemi
  3. Zekâ Oyunları Eğitiminde Kullanılan Teknik ve Yöntemler
  4. Zekâ Oyunları Eğitimindeki Temel Kavramlar
  5. Zekâ Becerilerini Güçlendirme Teknikleri
  6. Zekâ Oyunları Türleri
  7. Zekâ Oyunları Eğitimi İle Kazanılan Beceriler 

Akıl ve Zekâ Oyunları Eğitmenliğindeki eğitim şekli uzaktan eğitim sistemi ve dokümanlar ile olmaktadır, katılımcı sayısı sınırı bulunmamaktadır. Uzaktan eğitim olduğu için kayıt yapar yapmaz size verilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitime hemen başlayabilirsiniz. Sınav ise çoktan seçmeli olarak yine uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılmaktadır. Sınavda başarılı olmak için en az 50 almanız gerekmektedir. Sınava 5 kere girme hakkınız bulunmaktadır. Gireceğiniz sınavlar için tekrar para ödemenize gerek yoktur. Sistem 7/24 açık olduğu için derslerinizi tamamladığınız takdirde istediğiniz zaman sınava girebilirsiniz.

Daha fazla detay bilgi için ise 0322 4538989 ve 536 4348346 numaralı Whatsapp hattını da arayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

İş hayatında başarılı olmak için bizi arayın!