DİJİTAL OKURYAZARLIK KURSU
200 TL

Adana dijital okuryazarlık kursu;

Dijital okuryazarlık akıllı telefonlartabletlerdizüstü bilgisayarlar ve masaüstü Bilgisayarlar gibi ağ cihazları  aracılığı ile bilgiyi bulma, anlama, analiz etme, üretme ve paylaşabilme becerilerini ifade eder.

Bu program ile online dünyanın önemine değinilerek, bu dünyadaki fırsatlar göz önüne serilip başlangıç yapılır. Bireyleri; internette var olmanın önemi, var olmak için gerekli olanlar ve bu gereklilikleri gerçekleştirmek için nasıl adım atılması gerektiği konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen bir programdır.

Dijital okuryazarlığı sayesinde doğru şekilde kullanım, anlama ve üretim yapma imkânı olur. Daha fazla kişiyle etkileşim içine girmenizi sağlar. Dijital cihazların daha etkin ve doğru kullanılmasında yardımcı olur.

Dijital Okuryazarlık eğitiminin amacı; dijital çağın becerilerine sahip, gerçek ve sanal ortamdaki verilere doğru bir şekilde ulaşabilen, bilgiyi doğru yöntemlerle verimli bir hale getirebilen, bilişim teknolojilerini ihtiyacı doğrultusunda kullanabilme becerisine sahip bireyler yetiştirmektir.

Adana dijital okuryazarlık kursuna isteyen herkes katılabilir. Bu kursa katılmak için gerekli bir şart bulunmamaktadır.

Dijital okuryazarlık kursunda

  • Teknoloji ve yaşam boyu öğrenme
  • Bulut bilişim
  • Sosyal Ağlar
  • Geleceğin Teknolojileri
  • Teknoloji, toplum ve insan
  • Bilişim etiği

Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

Kullanıcı Yorumları

İş hayatında başarılı olmak için bizi arayın!