MASAL TERAPİSİ EĞİTİMİ
400 TL

ADANA MASAL TERAPİSİ EĞİTİMİ

 Adana masal terapisi eğitimi, çocuklar ve yetişkinler için terapötik (tedavi edici, tedavide kullanılan şey) amaç için kullanılan bir yöntemdir. Masal terapisi genellikle diğer psikolojik tekniklerin işe yaramayacağı yerlerde yardımcı olur, olaylar ve karşılıklı ilişkiler felsefesi alanı ile ilgilidir. Daha basit anlamda ise masal terapisi masal ve hikayelerden yararlanılan bir terapi türüdür. Bu terapide masallar anlatılarak çocukların kendilerini ifade etmeleri sağlanır. İçinde bulundukları durumu rahatça ifade edebilen çocuklar anlattıkları sorunları anlatılan masallar aracılığıyla aşılmaya çalışılır. Ayrıca bu terapi ile çocukların davranışlarında bulunan bozuklukları da sebepleri ortaya çıkarılarak sorunların ortadan kaldırılması için çalışmalar yapılır.

Masal terapisti çocuklarda yaşanan şu sorunların çözümlenmesine yardımcı olur; travmalar, istismarlar, tuvalet problemleri, uyku sorunları, kaygı, seçici sessizlik, kardeş kıskançlığı, şiddet, ölüm, dikkat eksikliği, iletişim sorunları, içe kapanıklık, saldırganlık ve okul uyum sorunlarıdır.

 Masal Terapisti Nasıl Olunur?

Masal terapisi ile ilgilenen kişiler nasıl masal terapisti olunur merak ederler. Masal terapisti olmak için bulunan bir örgün eğitim bölümü yoktur. Bu meslek yeni yeni ortaya çıkan özel bir meslektir. Bu sebeple masal terapistliği yapmak isteyenlerin verilen masal terapisi sertifika programlarına katılmaları gerekir. Alper Eğitim Kurumlarının  sunmuş olduğu Masal Terapisi Eğitimini bitiren kursiyerler Masal Terapisi olurlar.

Adana Masal Terapisi eğitimini Alper Eğitim Kurumlarından online olarak alma imkanına sahipsiniz. Bu eğitimin sonunda devlet üniversitesi onaylı E-devlette görünecek barkodlu belge sahibi olacaksınız.

 Masal Terapisi Eğitim İçeriğinde İse; 

 1. Masal Nedir,
 2. Masalların Özellikleri
 3. Masalların İyileştirici Gücü,
 4. Masallardaki Biçimsel Özellikler
 5. Çocuk ve Masal ilişkisi,
 6. Masal Dünyasında Çocuk
 7. Masal Terapistinin Rolü
 8. Aile İşbirliği
 9. Terapi sürecinin Yapılandırılması
 10. Terapide Masal Kullanımı
 11. Örnek masallarla Çalışma
 12. Yeni Masal Oluşturma Teknikleri v.s 

Masal Terapisini Çalışma Alanlarında ise travmalar, istismarlar, ayrılık, uyku problemi, yeme içme sorunları, tuvalet problemleri, kaygılar, korkular, fobiler, saldırganlık, ailevi yaşantıdaki değişiklikler v.b. alanlardır.

Masal Terapisi Eğitimine Kimler Katılabilir;

 1. Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar,
 2. Doktorlar, Çocuk Gelişim Uzmanı,
 3. Aile Danışmanlığı Sertifikası Olanlar,
 4. Sosyal Hizmet Uzmanları,
 5. Bu alanda ek bir uzmanlık elde etmek isteyenler 

Masal Terapisi eğitim şekli uzaktan eğitim sistemi ve dokümanlar ile olmaktadır, katılımcı sayısı sınırı bulunmamaktadır. Uzaktan eğitim olduğu için kayıt yapar yapmaz size verilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitime hemen başlayabilirsiniz. Sınav ise çoktan seçmeli olarak yine uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılmaktadır. Sınavda başarılı olmak için en az 50 almanız gerekmektedir. Sınava 5 kere girme hakkınız bulunmaktadır. Gireceğiniz sınavlar için tekrar para ödemenize gerek yoktur. Sistem 7/24 açık olduğu için derslerinizi tamamladığınız takdirde istediğiniz zaman sınava girebilirsiniz.

Daha fazla detay bilgi için ise 0322 4538989 ve 536 4348346 numaralı Whatsapp hattını da arayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

İş hayatında başarılı olmak için bizi arayın!