YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ
400 TL

ADANA YAŞAM KOÇLUĞU (EĞİTİMİ)

Adana Yaşam Koçluğu Eğitimi ile kişilerin sahip olduğu yetenek ve uzmanlıklarını değerlendirmelerini sağlayacak alanlar açmaktır. Yaşam koçu kişilerin ruhsal ve psikolojik sorunları olan bireylerle uğraşmaz. Daha çok kendini geliştirmek isteyen ve hayatlarına yön vermek isteyen kişilerle ilgilenir. Yaşam koçu geçmiş ile değil gelecek ile ilgilenir. Yaşam koçu psikolojik danışman değildir. Sağlıklı olan bireylere iş, eğitim, sosyal ve özel hayatının belirlediği hedef ve kariyer planlarına ulaşması için destek ve yol göstericidir.

Yaşam koçu olabilmek için herhangi bir mezuniyet şartı yoktur. Yaşam koçu olabilmek için bu kursa katılıp sertifika sınavından başarı sağladıktan sonra olabilirsiniz. Bu eğitim yaşam koçluğu temel prensiplerini ve felsefesinin öğrenilmesi için bu eğitim sizlere yeterli olacaktır.

Yaşam Koçluğu Eğitimine kimler katılabilir;

 1. Eğitmenler
 2. Psikolojik Danışmanlar
 3. Psikologlar
 4. Sağlık Çalışanları
 5. Koçluk alanında uzmanlaşmak isteyenler
 6. Kişisel gelişim alanında uzman olmak isteyenler
 7. Eğitimden alacağı bilgilerle kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler v.s.

Yaşam Koçluğunda Ders İçerikleri;

 1. Yaşam Koçluğuna Giriş
 2. Yaşam Koçluğu Seans Girişi
 3. Meslek Olarak Yaşam Koçluğu
 4. Yüz yüze Yaşam Koçluğu Çalışmaları
 5. Final Sınavı 

Adana Yaşam Koçluğu eğitimini Alper Eğitim Kurumlarından online olarak alma imkanına sahipsiniz. Bu eğitimin sonunda devlet üniversitesi onaylı E-devlette görünecek barkodlu ve dijital olarak imzalı belge sahibi olacaksınız. 

Yaşam Koçluğu eğitim şekli uzaktan eğitim sistemi ve dokümanlar ile olmaktadır, katılımcı sayısı sınırı bulunmamaktadır. Uzaktan eğitim olduğu için kayıt yapar yapmaz size verilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitime hemen başlayabilirsiniz. Sınav ise çoktan seçmeli olarak yine uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılmaktadır. Sınavda başarılı olmak için en az 50 almanız gerekmektedir. Sınava 5 kere girme hakkınız bulunmaktadır. Gireceğiniz sınavlar için tekrar para ödemenize gerek yoktur. Sistem 7/24 açık olduğu için derslerinizi tamamladığınız takdirde istediğiniz zaman sınava girebilirsiniz. 

Daha fazla detay bilgi için ise 0322 4538989 ve 536 4348346 numaralı Whatsapp hattını da arayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

İş hayatında başarılı olmak için bizi arayın!