İŞARET DİLİ KURSU
TL
 • MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKA
 • TEMEL SEVİYE 120 SAAT
 • TERCÜMANLIK EĞİTİMİ 200 SAAT
 • 10 KİŞİLİK ÖZEL SINIFLAR
 • %100 ÖĞRENME GARANTİLİ
 • %100 ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİ
 • ÜCRETSİZ DENEME DERSLERİ
 • ÜCRETSİZ DERS TEKRARI

ADANA İŞARET DİLİ KURSU

 İŞARET DİLİ ÖĞRENMEK Mİ İSTİYORSUNUZ? DOĞRU ADRESTESİNİZ!

*****EĞİTİMDE KALİTE*****

 *****MEB ONAYLI SERTİFİKA**** 

YENİ İŞ FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN

 GÜNLÜK HAYATA YÖNELİK UYGULAMALI EĞİTİM

10 KİŞİLİK ÖZEL SINIFLAR

20 YILLIK TECRÜBE İLE %100 ÖĞRENME VE %100 MEMNUNİYET GARANTİSİ 

PROJEKSİYONLU SINIFLARDA VİDEO DESTEKLİ SON TEKNOLOJİ İLE EĞİTİM 

ÜCRETSİZ DENEME DERSLERİNE DAVETLİSİNİZ 

ÜCRETSİZ DERS TEKRARI

KURSUMUZU GÖRMEDEN KARAR VERMEYİN

İŞARET DİLİ ve EĞİTİMİ

İşaret Dili eğitim programı ile Türk İşaret Dilini (TİD) aktif bir şekilde kullanabilen ve işitme engellilerle iletişim kurabilen kişilerin yetiştirilmesi amaçlanmıştır. Tüm dünyada gelişmiş ülkeler engelli bireylere her türlü hizmeti sunmakta ve bu amaçla belli standartlar hazırlamışlardır.

Son dönemde ülkemizde de engelli insanlar için benzer uygulamalar başlamıştır.

Bu uygulamalardan bir tanesi de işitme engelli kişilerin toplumda kolay iletişim kurmalarının sağlanmasıdır.
Kurumumuz da bu amaçla İşaret Dili eğitim programı kursları düzenlemektedir. İşaret dili programına herhangi bir işyerinde çalışanlar veya çalışmayı düşünen herkes katılabilir.

Kurs bitiminde yapılacak bitirme sınavında başarılı olan kursiyerlere MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI sertifika verilmektedir.

İŞARET DİLİ KURSU EĞİTİM İÇERİĞİ

 • İşaret Dili ve Çevre
 • Okul ve Eğitim İşaretleri
 • Gıda ve Giyim İşaretleri
 • TİD Dilbilgisi Kavramları
 • Duygular ve Eşyalar
 • Zaman ve Zaman Dilimleri
 • Trafik ve Canlılar
 • Meslekler
 • Spor ve Coğrafi Terimler
 • Karşılıklı Konuşma

Egitim İçeriği

120 SAATLİK İŞARET DİLİ SERTİFİKASI İÇİN;

– En az okuryazarlık seviyesinde diploma sahibi olanlar, – MEB Onaylı İşaret Dili Sertifikası almak isteyenler, – İşaret Dili ile ilgili kendini geliştirmek isteyenler, – İşaret dilini mesleki hayatında (eczane, adliye, okul, hastane, tüm kamu kuruluşları vb..) kullanmak isteyenler, – Kendi yetenekleri doğrultusunda işitme engelliler ile iletişim kurup yardımcı olmak isteyenler, – Engelliler ile ilgili projelerinde işitme engelliler ile konuşabiliyor olmak isteyenler katılabilir.

200 SAATLİK İŞARET DİLİ TERCÜMANLIK VE EĞİTMENLİK SERTİFİKASI İÇİN;

– En az 2 yıllık Yüksekokul veya 4 yıllık fakülte mezunu olanlar, – 120 saatlik MEB işaret dili eğitimini tamamlayarak, bu eğitimlerini geliştirmek isteyenler, – Türkiye’nin her yerinde ister özel ister devlet kadrosunda Tercüman veya Eğitmen olarak görev almak isteyenler, – İşaret diline başlangıç yapmış ve çok iyi derecede, ileri seviyede öğrenmek isteyenler, – Özel Eğitim Bölümü okuyanlar, (Özellikle İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümünü tercih edenler) – İşitme engelliler ile hem çok hızlı hem de kolay yoldan iletişim kurmak isteyenler katılabilir.

Adana İşaret Dili kursu

Adana işaret dili kursu fiyatları, işaret dili sertifikası, işaret dili veren yerler, meb onaylı işaret dili sertifikası, işaret dili kursu adana, adana işaret dili kursu, türk işaret dili, işaret dili kursu adana, işaret dili ve tercümanlığı kursu veren yerler, işaret dili öğreticiliği kursu sertifikası, işaret dili öğretmeni nasıl olunur, işaret dili ve beden dili nedir, işitme engelliler ile nasıl iletişim kurulur ve dilleri nasıl öğrenilir, işaret dili öğretmenliğinin istihdam alanları nelerdir gibi soracağınız tüm soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz. Dilerseniz 0322 4538989 numaralı telefondan da bizi arayarak detaylı bilgiye, kurs saatleri, ders içeriği ve meb onaylı sertifika konusunda bilgi alabilirsiniz. Kursiyerler İşaret dili ve tercümanlığı kursu sonrası bu alanda hizmet veren özel öğretim kurumlarında, noterlerde, adliyelerde, özel ve kamu kurum ve kuruluşların ilgili alanlarında çalışma imkânı da bulmaktadır.

İşaret Dili Kursu Adana

Adana’da Türk işaret dili kursu Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Sertifika, E-devlette görüntülenebilir, barkodlu ve tüm Türkiye’de geçerli 120 saatlik bir sertifikadır. İşaret Dili sertifikası kamu ve özel sektörde istenen belgedir. Verilen İşaret dili eğitimi sonunda kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığının yapmış olduğu uygulama sınavına girmektedirler. Bu sınavın geçme notu 50’dir. Başarılı olan adaylara MEB onaylı Türk İşaret Dili sertifikası düzenlenmektedir.

Kullanıcı Yorumları

İş hayatında başarılı olmak için bizi arayın!