YAŞLI VE HASTA BAKIMI KURSU
650 TL
 • %100 ÖĞRENME GARANTİLİ
 • %100 ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİ
 • 10 KİŞİLK ÖZEL SINIFLAR
 • 20 YILLIK TECRÜBE
 • ÜCRETSİZ DERS TEKRARI
 • E- DEVLETTE SORGULANABİLİR
 • 560 SAATLİK BARKODLU SERTİFİKA

Adana en kısa sürede en sağlam “Hasta ve Yaşlı Bakım” sertifika alma imkânı sunuyoruz.

560 saat süreli E-DEVLET onaylı resmi “Yaşlı ve Hasta Bakım“ sertifikası 

Adana Hasta ve Yaşlı Bakımı kursu ihtiyaç sahibi olan hastalar, sürekli olarak bakımı ve tedavisi gereken kronik rahatsızlıkları bulunan (Örneğin koah, Alzheimer, kanser yada ortopedik bozukluğu olan bireyler v.s) hastaların ve yaşlıların bakıma ihtiyaç duymasından dolayı kendi bulundukları ortamda yada özel hastane ve özel bakım evlerinde bu sağlık ve bakım hizmetini vermeyi amaçlayan bilgi, beceri ve tecrübeye sahip kursiyer yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Kısaca belirtmek gerekirse yaşlı ve hasta bakımı kursunda günümüzde yaşlı, hasta hatta engelli bireylerin, tek başlarına yapamayacağı zorunlu ihtiyaçlarının düzenli ve sağlıklı bir şekilde karşılanabilmesi hedeflenmiştir.

Yapılan araştırmalarda kişilerin bu hastalık ve yaşlılık dönemlerinde kendi öz bakımlarının ihtiyaçlarının karşılanmasında zorlandıkları tespit edilmiş ve bu sağlık hizmetlerinin ve sağlık hizmeti verebilecek elemanlarının ihtiyacı oldukça artmıştır. Yaşlı ve Hasta Bakım Kursu; Yaşlı Bakımı, Hasta Bakımı, Engelli Bakımı ve Hasta ve Yaşlı Refakatçisi gibi sektörlere de gerekli olan mesleki yeterliliğe sahip nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlamıştır.

“Hasta Bakıcısı” yada “Yaşlı Bakıcısı” olmak için bu “Hasta Bakıcı Belgesi” alınması gerekmektedir. Bu belgeye sahip olan kişilerin de iş bulmaları ve istihdam edilmeleri de son derece kolaylaşmaktadır. 

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı Görev ve İşlev Tanımı

 • Hasta ve Yaşlının bireyin vücut temizliğini yapmak yada yardım etmek,
 • Hasta ve Yaşlı bireyin beslenme ihtiyacını karşılamak,
 • Bakım vereceği Yaşlı yada hasta bireyin hastalıkları hakkında bilgi sahibi olmak,
 • Baktığı hasta veya yaşlı bireyi kazalardan korumak, düşmelere karşı önlem almak,
 • Enfeksiyonlardan korumak için gerekli tedbirleri almak,
 • Hasta ve Yaşlının tansiyon ve nabzını ölçmek,
 • Doktorlar tarafından önerilen hareket ve egzersizleri yaptırmak,
 • Kullanılan ilaçların takibini yapmak,
 • Giyinme ve soyunma gibi ihtiyaçlarını yapmak yada yardımcı olmak,
 • Sürekli bakım ve tedavi görenler için psikolojik destekte bulunmak,
 • Hasta ve Yaşlı bireylerin doktor veya kamu dairesi gibi yerlerdeki işlerinde yardımcı olmak,
 • Yaşlı ve Hasta bireyin sağlık ile ilgili bilgilerini aile fertlerini bilgilendirmek v.s

Eğitim ve süresi

Bu eğitimi veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmasanız bile Adana Hasta ve Yaşlı Bakımı eğitimi veren biz gibi kurumlardan ve kurslardan faydalanabilmeniz ve sertifika alabilmeniz mümkündür.  Yaşlı ve Hasta bakımı kursuna katılabilmeniz için herhangi mezun şartı aranmamaktadır. Okuryazar olmanız yeterlidir. Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı eğitimimiz 560 saatlik (sertifikada görünen saat) bir eğitimdir.

Adana Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu eğitimimiz online (uzaktan eğitim) olarak düzenlenmektedir. Bu eğitimin içeriğinde hasta ve yaşlı bakım ile ilgili videolar ve dokümanlar sisteme yüklenmiş ve eğitim saati içerisinde istedikleri günde ya da saatte sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. 

Sertifika ve Geçerlilik

Alacağınız online eğitimin sonunda öğrencilerimiz üniversite onaylı sertifika sahibi olacaklardır.

Sertifika 560 saat olarak düzenlenmektedir ve tüm Türkiye’de geçerlidir. Aynı zamanda Uluslararası Akreditasyona da sahiptir. Yurt dışında çıkmak isteyen, yurt dışında hasta ve yaşlı bakım elemanı olarak çalışmak isteyenleri almış olduğu sertifikadır.  Bu sertifika E-devlet üzerinde görünen, sorgulanabilir nitelikte olan ve barkodlu bir sertifikadır. 

E DEVLETTE SORGULABİLİR

Resmi bir sertifika alacaktır.

Alacağınız “Yaşlı ve Hasta Bakımı” sertifikası uluslararası geçerliliğe sahiptir.

SERTİFİKALARIMIZIN GEÇERLİLİK SÜRESİ ÖMÜR BOYUDUR.

Sınavlarda başarı oranı %100 dür.

NOT: Ayrıca daha kısa sürede belge ihtiyacı olan öğrencilerimiz için geçerli ön belge öğrencilerimize verilmektedir. Bu konuda öğrencimize destek olmaktayız.

Adana en kısa sürede en sağlam “Hasta ve Yaşlı Bakım” belgesini alma imkânı sunuyoruz. 

KURS ÜCRETİ VE ÖDEME ŞEKLİ

Kurs ücretimiz 650 TL

HEMEN ARAYIN  0 533 561 09 89

HEMEN ARAYIN 0 322 453 89 89

Egitim İçeriği

Adana Yaşlı ve Hasta Bakımı Kursu

Adana yaşlı ve hasta bakımı kursu fiyatları, hasta ve yaşlı bakım sertifikası, hasta yaşlı bakım kursu veren yerler, yaşlı bakımı kursu, üniversite onaylı yaşlı ve hasta bakımı sertifikası, yaşlı bakımı kursu adana, adana yaşlı ve hasta bakımı kursu, engelli bakımı kursu, engelli bakım kursu adana, 560 saat hasta bakım sertifikası yerler, 560 saat yaşlı bakım sertifikası, engelli bakım sertifikası, hasta yaşlı bakım refakatçisi ve eğitim, yaşlı ve hasta bakımı kursu nedir, nasıl hazırlanılır gibi soracağınız tüm soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz. Dilerseniz 0322 4538989 numaralı telefondan da bizi arayarak detaylı bilgiye, kurs saatleri, ders içeriği ve üniversite onaylı sertifika konusunda bilgi alabilirsiniz. Yaşlı ve hasta bakımı kursu sonrası 560 saatlik sertifika almaya hak kazanacaksınız.

Yaşlı ve Hasta Bakımı Kursu

Adana yaşlı ve hasta bakımı kursu Üniversite Onaylı Sertifika, E-devlette görüntülenebilir, barkodlu Kpss atamalarında ve tüm Türkiye’de geçerli bir sertifikadır. Ayrıca bu sertifika uluslararası akreditasyona sahip bir sertifikadır. Toplam 560 saatlik bir sertifikaya sahip olacaksınız. Tüm kamu ve özel sektörde istenen belgedir. Verilen yaşlı ve hasta bakımı eğitimi sonunda kursiyerler yaşlı bakım evlerinde, engelli bakım ve rehabilitasyon evlerinde, huzurevlerinde, hastanelerde ve özel bakım evlerinde ve hastanın kendi evinde yaşlı ve hasta bakma konusunda çalışabilir hale gelecektir.

PROGRAM İÇERİĞİ:

1- HASTA TABURCULUK SÜRECİ VE ÇEŞİTLERİ 2- HASTALARDA GÜNLÜK AKTİVİTE VE EGZERSİZ 3- HASTA VE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ 4- HASTA BAKIMI 5- SAĞLIK KURUMLARINDA HİJYEN 6- SAĞLIK KURUMLARINDA İLETİŞİM 7- TERMİAL DÖNEMDE YAŞLI BAKIMI 8- ZOR İNSANLARLA İLETİŞİM 9- TIBBİ DÖKÜMANTASYON 10- MESLEK ETİĞİ 11- SAĞLIK KURUMLARINDA SOSYOLOJİ 12- HEMŞİRELİKTE İLETİŞİM

BAŞVURU ŞARTI:

Herhangi bir başvuru şartı aranmamaktadır. İsteyen herkes başvuru yapabilir.

HASTA VE YAŞLI BAKIMI KURSU

Hasta ve yaşlı bakıcı – refakatçisi eğitim kursu özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, bakım evlerinde, hastanelerde, geriatri ve psikiyatri kliniklerinde, huzur evlerinde ve evde hasta bakımı ile uğraşan veya uğraşmak isteyen bireylerin eğitimi için özel olarak geliştirilmiş bir eğitim programıdır. Hasta ve Yaşlı Bakımı Kursları Hasta ve yaşlı bakım hizmetlerinde çalışanların sertifikalandırılması ile ilgili yönetmelik doğrultusunda verilen eğitim zorunludur. Hastaneler, hasta bakım merkezleri, hasta bakım evleri, huzur evlerinde çalışmak ve personel çalıştırmak için zorunlu tutulmaktadır. Genellikle her ay yeni grupları açılmakta, sektör deneyimi yüksek, hem pratik hem teorik olarak bilgi ve deneyime sahip eğitmenler tarafından eğitimler verilmektedir. Hasta ve Yaşlı Refakatçisi Eğitimi Refakatçi ve bakım personeli olarak çalışmayı düşünenler ve hali hazırda çalışanlar için tasarlanan bu eğitim programında kursiyerlere hastalıklardan korunma, hasta ile iletişim süreçleri, bakım ve günlük işlemler ağırlıkta olarak meslek hayatları boyunca karşılarına çıkacak veya çıkabilecek neredeyse tüm durumlar için eğitim verilmektedir. Eğitim konu başlıkları oldukça geniş ve sektöre hazırlayıcı olacak şekilde planlanmıştır.

Kullanıcı Yorumları

İş hayatında başarılı olmak için bizi arayın!