AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ
TL

ADANA AİLE DANIŞMANLIĞI EĞİTİMİ 

Aile danışmanlığı sertifika programı ile toplumun temel yapı taşı olan ailenin daha sağlıklı huzurlu ve mutlu olabilmesini sağlamak, aileyi oluşturan bireylerin problemlerini ana kaynağa inerek bilimsel kültürel ve psikolojik yönlerini araştırmak ve bu problemlerin ortadan kaldırılmasını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir eğitimdir.

 Aile Danışmanlığı Sertifika Eğitimi İstihdam Alanları;

 1. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde
 2. SHÇEK bağlı aile danışmanlığı merkezlerinde
 3. Özel Kurumlarda Aile Danışmanı unvanı ile
 4. Özel Aile Danışma Merkezlerinde
 5. Bireysel Kliniklerde v.s. 

Aile Danışmanlığı Eğitim Yönetmeliğine Göre;

Yükseköğretim Kurumu, Üniversite veya Meb tarafından uygun görülen en az 300 saati teorik ve en az 30 saati süpervizyon eşliğinde olmak üzere 150 saati uygulamalı 450 saatlik aile danışmanlığı alanında bir eğitim programını başarıyla tamamladıktan sonra sertifika alanlar, aile danışmanı unvanı alabilir. Aile Danışmanı Eğitim programı sonunda aşağıda belirtilen alanlardan birinden en az 4 yıl eğitim görüp mezun olmuş katılımcılar “Aile Danışmanı” olabilirler. 

 1. Psikoloji
 2. PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik)
 3. Tıp
 4. Çocuk Gelişimi
 5. Sosyal Hizmet
 6. Sosyoloji
 7. Hemşirelik

 Adana aile danışmanlığı eğitimini Alper Eğitim Kurumlarından online olarak alma imkanına sahipsiniz. Bu eğitimin sonunda devlet üniversitesi onaylı E-devlette görünecek barkodlu ve dijital olarak imzalı belge sahibi olacaksınız. 

Aile danışmanlığı eğitimi eğitim şekli uzaktan eğitim sistemi ve dokümanlar ile olmaktadır, katılımcı sayısı sınırı bulunmamaktadır. Uzaktan eğitim olduğu için kayıt yapar yapmaz size verilen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek eğitime hemen başlayabilirsiniz. Sınav ise çoktan seçmeli olarak yine uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılmaktadır. Sınavda başarılı olmak için en az 50 almanız gerekmektedir. Sınava 5 kere girme hakkınız bulunmaktadır. Gireceğiniz sınavlar için tekrar para ödemenize gerek yoktur. Sistem 7/24 açık olduğu için derslerinizi tamamladığınız takdirde istediğiniz zaman sınava girebilirsiniz. 

Daha fazla detay bilgi için ise 0322 4538989 ve 536 4348346 numaralı Whatsapp hattını da arayabilirsiniz.

 

Kullanıcı Yorumları

İş hayatında başarılı olmak için bizi arayın!