İŞARET DİLİ TERCÜMANLIĞI KURSU
TL
  • MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKA
  • TEMEL SEVİYE 120 SAAT
  • TERCÜMANLIK EĞİTİM 200 SAAT
  • 10 KİŞİLİK ÖZEL SINIFLAR
  • %100 ÖĞRENME GARANTİLİ
  • %100 ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİ
  • ÜCRETSİZ DENEME DERSLER
  • ÜCRETSİZ DERS TEKRARI

ADANA İŞARET DİLİ VE ÖĞRETMENLİĞİ KURSU

İŞARET DİLİ ÖĞRENMEK Mİ İSTİYORSUNUZ? DOĞRU ADRESTESİNİZ! 

*****EĞİTİMDE KALİTE***** 

 *****MEB ONAYLI SERTİFİKA****  

YENİ İŞ FIRSATLARINI KAÇIRMAYIN 

GÜNLÜK HAYATA YÖNELİK UYGULAMALI EĞİTİM 

10 KİŞİLİK ÖZEL SINIFLAR 

20 YILLIK TECRÜBE İLE %100 ÖĞRENME VE %100 MEMNUNİYET GARANTİSİ 

PROJEKSİYONLU SINIFLARDA VİDEO DESTEKLİ SON TEKNOLOJİ İLE EĞİTİM 

ÜCRETSİZ DENEME DERSLERİNE DAVETLİSİNİZ  

ÜCRETSİZ DERS TEKRARI

KURSUMUZU GÖRMEDEN KARAR VERMEYİN

Egitim İçeriği

200 SAATLİK İŞARET DİLİ TERCÜMANLIĞI SERTİFİKASI İÇİN

– En az 2 yıllık Yüksekokul veya 4 yıllık fakülte mezunu olanlar, – 120 saatlik MEB işaret dili eğitimini tamamlayarak, bu eğitimlerini geliştirmek isteyenler, – Türkiye’nin her yerinde ister özel ister devlet kadrosunda Tercüman veya Eğitmen olarak görev almak isteyenler, – İşaret diline başlangıç yapmış ve çok iyi derecede, ileri seviyede öğrenmek isteyenler, – Özel Eğitim Bölümü okuyanlar, (Özellikle İşitme Engelliler Öğretmenliği Bölümünü tercih edenler) – İşitme engelliler ile hem çok hızlı hem de kolay yoldan iletişim kurmak isteyenler katılabilir.

KİMLER KATILABİLİR

120 SAATLİK İŞARET DİLİ SERTİFİKASI İÇİN; – En az okuryazarlık seviyesinde diploma sahibi olanlar, – MEB Onaylı İşaret Dili Sertifikası almak isteyenler, – İşaret Dili ile ilgili kendini geliştirmek isteyenler, – İşaret dilini mesleki hayatında (eczane, adliye, okul, hastane, tüm kamu kuruluşları vb..) kullanmak isteyenler, – Kendi yetenekleri doğrultusunda işitme engelliler ile iletişim kurup yardımcı olmak isteyenler, – Engelliler ile ilgili projelerinde işitme engelliler ile konuşabiliyor olmak isteyenler katılabilir.

ÇALIŞMA ORTAMI VE KOŞULLARI

Ülkemizde işitme engelli bireylerin en büyük problemi iletişimdir. İşaret Dili Öğreticisi ve Tercümanı, işitme engellilere yardım etmek amacıyla hastane, mahkeme ve kamu kurum ve kuruluşları gibi kapalı ve hareketli ortamlarda diğer insanlarla sürekli iletişim halinde çalışırlar. Ayrıca işitme engellinin ihtiyacından kaynaklı olarak çalışma zamanı değişmekle birlikte tam zamanlı, yarı zamanlı ve hafta sonu da çalışabilirler.

İŞARET DİLİ TERCÜMANLIĞI

İşaret Dili eğitim programı ile Türk İşaret Dilini (TİD) aktif bir şekilde kullanabilen ve işitme engellilerle iletişim kurabilen kişilerin yetiştirilmesi amaçlanmıştır. Tüm dünyada gelişmiş ülkeler engelli bireylere her türlü hizmeti sunmakta ve bu amaçla belli standartlar hazırlamışlardır. Son dönemde ülkemizde de engelli insanlar için benzer uygulamalar başlamıştır.Bu uygulamalardan bir tanesi de işitme engelli kişilerin toplumda kolay iletişim kurmalarının sağlanmasıdır. Kurumumuz da bu amaçla İşaret Dili eğitim programı kursları düzenlemektedir. İşaret dili programına herhangi bir işyerinde çalışanlar veya çalışmayı düşünen herkes katılabilir. Kurs bitiminde yapılacak bitirme sınavında başarılı olan kursiyerlere MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI sertifika verilmektedir.

Kullanıcı Yorumları

İş hayatında başarılı olmak için bizi arayın!